מתכננים לשפץ את הבית? הגעתם למקום הנכון. שיפוץ הבית הוא הליך מורכב שעלול לגבות מחיר יקר (כלכלי ונפשי) אם לא ניגשים אליו נכון. על מנת שתצליחו בשיפוץ אותו אתם מבצעים על הצד הטוב ביותר, עליכם בין היתר לבחור בבעלי מקצוע אמינים ומקצועיים, אחרת הסיכוי לענות על המטרה אותה אתם מציבים הופך לקטן יותר. לאחר שאתם מוצאים בעלי מקצוע אמינים, אתם יכולים להתחיל ולתכנן את המשך הדרך. מאמר זה נכתב על מנת להעניק לכם 5 טיפים לשיפוץ דירה ולאפשר לכם להימנע מבחירות והחלטות שגויות שעלולות לעלות לכם ביוקר.

הטיפים שחשוב לזכור לפני שיפוץ הדירה

העלות

שיפוצים יכולים להיות יקרים ויקרים מאוד וזאת בהתאם להיקף השיפוץ ולתוצאה הסופית אותה אתם מבקשים לקבל. השקעה בשיפוצים היא כמעט אינסופית ותמיד אפשר להוסיף עוד עבודות, לבחור חומרי גלם יקרים יותר, להגזים ברכישת התוספות לשיפור איכות החיים ועוד. כדי שלא תתפתו במהלך השיפוץ להוצאות נוספות ולא מתוכננות, כדאי להגדיר את התקציב המקסימאלי ממנו אתם לא זזים בשום מחיר.

בחירת בעלי מקצוע

כאמור הפרמטר החשוב ביותר להצלחת השיפוץ הוא בחירת בעלי המקצוע שיבצעו עבורכם את עבודות הריסה וכדומה. לא כל בעל מקצוע ראוי לבצע עבורכם את השיפוץ ועל כן לפני שאתם חותמים על חוזה עבודה, בחנו היטב את בעלי המקצוע איתם תבחרו לעבוד ובין היתר את עברם, את ההמלצות שיש אודותיהם וכיוצא בזאת.

עיצוב פנים

כדי לקבל תוצאות מקסימאליות, אל תוותרו על שירותיו של מעצב פנים. נכון, זו הוצאה נוספת מעבר להוצאות שגם ככה יש לכם, אך מעצב פנים הוא שיעשה את ההבדל בין שיפוץ דירה לשיפוץ דירה יוצא מגדר הרגיל. היה וכל שאתם מבקשים הוא לצבוע דירה ו/או להוסיף קיר (אגב כשרוצים להסיר קיר בטון החברה שאנו ממליצים עליה בחום היא POWER ניסור בטון) גבס לא בטוח שאתם צרכים מעצב פנים, אך אם אתם מתכננים לערוך שיפוץ מקיף יותר לרבות תוספת בניה, עיצוב פנים הוא תנאי כמעט הכרחי להצלחה.

הכינו עצמכם לאי נוחות נפשית

רבים נכנסים לתהליך השיפוץ ושוכחים את ההקרבה בזמן השיפוץ. אם השיפוץ מאפשר לכם להתגורר בבית הרי שתאלצו לחיות בסביבה מלאה אבק וכלי עבודה פזורים במרחב שלכם. עליכם להגיע מוכנים נפשית לקראת תהליך השיפוץ ולזכור שהזמן שיעבור יותיר לכם דירה משופצת למשעי. אם השיפוץ אינו מאפשר לכם להמשיך להתגורר בבית, היערכו לכך בהתאם וצאו לחפש מקום מגורים חלופי לעיתים גם צביעת דירה ידרוש יציאה מהבית ליום יומיים – שקלו את צעדכם.

לוחות זמנים

חשוב מאוד שתגדירו לוחות זמנים למהלך השיפוץ ולא תאפשרו לבעלי המקצוע להתפזר משום ששיפוצים עלולים להימתח ולגבות מכם מחיר כבד ובעיקר בשל ההפרה של שגרת החיים. כל עוד לוחות הזמנים מוגדרים, הרי שאין לכם מה לדאוג.

לסיכום: מעצבת פנים 2019 היא שתצליח להתאים לכם את מרחב המגורים ברמה הפונקציונאלית העיצובית והכלכלית.