פרויקטים ויזמים

אחד האתגרים הגדולים בבניית בית פרטי או בבניית בניין מגורים הוא מציאת חברה המתמחה במתן שירותי  פרויקטים ויזמים. חברות אלו מענקיות שירות לקבלנים ויזמים או לבעלי בתים פרטיים המעוניינים לבנות בית וגם לבעלי דירות המעוניינים לבצע פרויקטים במסגרת תמ"א 38 או פינוי בינוי. כיום, ניתן למצוא מגוון חברות המציעות את שירות זה הינו כולל מגוון של בעלי מקצוע השותפים להקמת הפרויקט, בין אם לה קבלני ביצוע, אדריכלים, מעצבי פנים ובעלי מקצוע מהשוק החופשי בהתאם לצורך. המטרה – תכנון נכון של המבנה וניהול כולל של הפרויקט עד לפרטי פרטים.

GET IN TOUCH

מה חשוב לדעת טרם בחירת חברה המספקת שירות  פרויקטים ויזמים?

בחירת חברה המספקת שירות  פרויקטים ויזמים היא לא עניין של מה בכך ודורשת שימת לב לגורמים שונים על מנת לבצע בחירה נכונה. ראשית, נציין כי שירות זה כולל ניהול פרויקטים וניהול יזמים ובכן פיקוח על העבודה ממש מא' ועד ת', כלומר עוד משלב התכנון ועד סיום הקמת הפרויקט. בשל מורכבות הפרויקטים וביצועם בפועל, חשוב ביותר להקפיד על הפרמטרים הבאים בעת בחירת החברה:

ניסיון החברה – חשוב לבדוק את ניסיונה של החברה, כמה  פרויקטים ויזמים החברה ביצעה עד כה והאם הפרויקטים הסתיימו במועד שנקבע מראש. כמו כן, חשוב לבדוק האם מדובר בחברה יציבה המציעה ניסיון עשיר של מספר שנים בתחום זה.

יציבות פיננסית

יציבות פיננסית – חברה המספקת שירות  פרויקטים ויזמים חייבת להיות יציבה מבחינה פיננסית ולהציע מחזור מסודר לצד אנשי מקצוע מיומנים הזמינים להעניק פתרונות יצירתיים בכל עת. כמו כן, חשוב להבין כי מדובר בחברה יציבה ובעלת כוח אדםם איכותי לבציע הפרויקטים ולא חברה שבה מחלפים בתדירות גבוה המנהלים.

בעלי מקצוע מהשורה הראשונה – כל חברה המעניקה שירות  פרויקטים ויזמים נעזרת בבעלי מקצוע חיצוניים או בעלי מקצוע העובדים כשכירים בחברה, כמו למשל – אדריכלים, מהנדסים, מפקחים ועוד מיני רבים. חשוב לוודא כי מדובר בבעלי מקצוע איכותיים העובדים עם רישיון ובהתאם לתו התקן הישראלי כפי שמופיע בחוק. פרמטר זה הוא למעשה החשוב ביותר, כיוון שהוא זה שיקבע את הצלחת הפרויקט.