אדריכלות

אדריכלות הוא מאתגר הסוחף אליו אנשים רבים המעוניינים לטעום מרזי העיצוב והבנייה. תחום זה נוגע בפרמטרים שונים ובין היתר בתכנון ובנייה של גינות, מבנים, מגדלים, משרדים, מוסדות ציבוריים ופרטיים ועוד מיני רבים. למעשה, על כתפיו של אדריכל מוטלות לא מעט משימות אותן הוא צריך לבצע בצורה קפדנית וגם לעבוד מול בעלי מקצוע שונים מתחום הבנייה, על מנת שהם יבנו את המבנה הדרוש על פי השרטוטים וההדמיות שיוצרו מראש על ידי האדריכל. אדריכלות נוגעת במגוון רב של תחומים, החל מתחום ההנדסה, הדמיה, שרטוט נכון וביצוע פעולות מסוימות בשטח כדי לאפשר לדיירים או למגיעים למקום ליהנות ממבנה פרקטי וכמובן גם בטיחותי.

GET IN TOUCH

שימוש ביצירתיות

עבודתו של אדריכל מגוונת ודי מאתגרת והוא מתאימה לאנשים יצירתיים בעל חוש טעם אסתטי גבוה לצד ידע בתכנון מבנים, כיוון שעבודת אדריכלות משלבת בין היתר גם יצירתיות ואמנות וכל זאת לצד שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כמו שרק העולם הטכנולוגי המודרני מציע עבורנו. לכן, על האדריכל להתעדכן בטכנולוגיות ובשיטות הבנייה המתקדמות וגם לשלב יצירתיות רבה ומציאת פתרונות מחוץ לקופסא במהלך עבודת התכנון והשרטוט של המבנים.

אדריכלות להווה ובעתיד

תחום האדריכלות מוכר לנו עוד מתקופת העבר  מזה כשנים רבות בהם אדריכלים היו מתכננים טירות ומבנים עבור בית המלוכה של מלכים ונסיכים וניתן למצוא שפע של עבודות אדריכלות בכל העולם ובפרט באירופה שממנה יצאו אדריכלים מוכרים החקוקים בספרי ההיסטוריה. למעשה, מדובר בעבודה המשלבת יצירתיות רבה והיא אמנות של ממש.

סוגי אדריכלים

אדריכלים לומדים בסביבות חמש שנים באוניברסיטאות שונות הפרוסים ברחבי העולם וגם בארץ ובסוף הלימוד הם מתמחים בתחומים ספציפיים. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של אדריכלים, חלקם נקראים אדריכלי נוף שתפקידם לעצב גינות ופארקים שונים, הן כעבודה פרטית והן כעבודה ציבורית במוסדות שונים כגון – עיריות ורשויות מקומיות. כמו כן, ניתן למצוא אדריכלים המתמחים בבנייה ותכנון של גשרים, של מרכזי קניות כדוגמת קניונים ומרכזים מסחריים, אדריכלים המתמחים בבניית משרדים ומגדלי ענק, בניית מפעלים לתעשיות שונות, בניית בתים פרטיים, בנייני מגורים, בתי זיקוק, מסעדות ועוד.