תחום האדריכלות ועיצוב הפנים כולל בתוכו קשת רחבה של סגנונות הלקוחים מכל העולם. אם בעבר בנייה אדריכלית הייתה מתאפיינת בסגנון מסוים הרלוונטי לאותה תקופה ומקום, כיום אפשר לראות בנייה אדריכלית במקומות רבים בעולם המשלבים סגנונות בנייה השונות זו מזו. אדריכלות מקצועית היא זו שמצליחה לשלב סגנונות מגוונים וללכד אותם לכדי יצירה הרמונית. המראה שמתקבל בשילוב סגנונות שונים הוא ייחודי ואפשרויות השילוב הן בלתי מוגבלות.

אדריכלות בחיפה של טובה וצילה

סגנון הבנייה בחיפה ממחיש את הבנייה המשולבת במלוא תפארתה. חיפה בתחילתה התחילה מכפר דייגים קטן, אך עם תמורות בהיסטוריה, באמצע המאה ה19 חיפה הישנה התחלפה בחיפה החדשה המוקפת חומות. במאה ה20 החלו לצוץ ישובים וכפרים מחוץ לחומות. החלה תקופה של שגשוג כלכי שבנוסף לתרומתו למהפכה התעשייתית גם הביא השפעות זרות על הבנייה האדריכלית בעיר ויותר ויותר בניינים מפוארים בעלי סגנון ייחודי החלו לצוץ.

אדריכלים בחיפה

חיפה מעצם היותה עיר נמל מרכזית הייתה מוקד מעבר לאישים רבים מכל העולם, גם אם הם נשארו להתיישב או שהיו רק עוברי אורח ההשפעה הייתה חזקה. בניינים בעלי עיטורים וקישוטים מרהיבים החלו לצוץ ליד הבניינים הישנים עד שבחלוף השנים רוב המבנים בחיפה כבר תפסו אופי אדריכלי מחודש. השפעות של אדריכלות קלאסית שמקורה מיוון ורומא ואדריכלות ים תיכונית עתיקה בשילוב עם אדריכלות ערבית וסגנון בנייה מערבי בהשפעת המערב, החלו להתבטא בבניינים רבים. "השלדה" המרכזית של הבנייה בחיפה הייתה מאוד מערבית אך היא שילבה אלמנטים עיצוביים רבים ים תיכוניים, קלאסיים וערביים כמו עיטורים וקישוטים בחלק החיצוני של המבנים. אף אלמנטים הלקוחים מסיפורי התנ"ך החלו לצוץ וכך אט אט היה ניתן לראות יותר עיצובים של סמלי מגני דוד, עץ התמר, קרנות מזבח ועוד על אריחי קרמיקה או בצורת פסיפס.

אדריכל בחיפה

שילוב השפעות סוגי אדריכלות בחיפה הביאו ליצירה קסומה של העיר חיפה כפי שאנו מכירים אותה כיום. אדריכל בחיפה צריך לדעת כיצד להתאים את המבנה להיסטוריה הגדושה של העיר, לתרבות, לערכים ולאדריכלות המגוונת בה. אנו בטובה וצילה אדריכלים מאמינים באדריכלות המכבדת את המקום וזמן בו היא נמצאת אך גם אדריכלות מתוחכמת היודעת לשלב בין נופיה הייחודי של חיפה לבין רצונות ומאוויי הלקוח. אדריכלות מעולה בחיפה היא זו המצליחה להביא את הסגנון והאופי הייחודי של הלקוח לידי ביטוי באדריכלות הבית בהרמוניה עם נוף העיר ותוך פרקטיקה מרבית ונוחות בחיי היום יום. למידע נוסף והתרשמות מהפרוייקטים של טובה וצילה אדריכלות החיפה כנסו לאתרנו www.r-d-arch.co.il